Aids (Hiv) Nedir, Belirtileri ve Bitkisel Destek Tedavisi

Aids bulaşıcı olan virütik bir hastalıktır.HIV (hiv) adı verilen virüsler tarafından girdiği vücudun bağışıklık sistemini devre dışı bırakan, vücut direncinin kırılmasını sağlayan bir hastalıktır.Aids hastalığının diğer bir özelliği de vücudunuzun savunma sistemini yok ettiği için çeşitli mikroplar (aids (hiv virüsü) hastası olmadığınız zaman zarar veremeyecek mikroplar) da hastalıklara sebep olurlar.

Hiv virüsü vücuda girdiği andan itibaren, vücudumuz bu virüse karşı savunma mekanizması olarak özel antikorlar oluşturmaktadır.Kanın içerisinde mevcut olan bu antikoların ELISA diye adlandırılan yöntemle saptanmasına anti-hiv (Anti-HIV) testi denilmektedir.Bahsi geçen Anti-HIV antikorlarının vücutta ölçülebilecek (ELISA yöntemiyle tespit edilecek) düzeye ulaşabilmesi için 3 aylık bir zaman diliminin geçmesi gerekiyor.Bu sebepten ötürü test virüsün vücuda bulaşmasından 3 ay sonra gerçekleştirilmelidir.Anti-HIV testinizin pozitif olması demek, bu virüsün size bulaştığını gösterir.Fakat Anti-HIV testinin yalancı pozitif şeklinde bulunma ihtimali olduğundan dolayı Westernblood testinin de yapılıp pozitif çıkmasından sonra bu hastalığa kişinin mağruz olduğu söylenebilir.

Aids hastalığı sizin yaşam koşullarınıza veya vücut savunma mekanizmanıza göre 3-15 yıl arasında hatta daha uzun süreler geçtikten sonra ortaya çıkabilir.HIV virüsü özellikle vücutta CD4T denilen kan hücrelerine bulaşmaktadır.CD4T hücrelerinin zarar görmesi vücut bağışıklık sistemini zayıflatır hatta yok eder.Bağışıklık sistemi zarar görmüş aids hastalarında normalde etkisi az olan hastalıklar veya hafif geçen rahatsızlıklar oldukça güçlü bir etki bırakır.

Belirtileri; lenf bezlerinde büyümeler, ağız ve deride tekerür eden yara, uçuk, pamukcuk ve lekeler, sebebi anlaşılamayan uzun süreli ateş, öksürük, ishal, kilo kaybı, gece terlemeleri, tüberkiloz ve akciğer rahatsızlıkları şeklinde gösterebilir.

Bu belirtilerden birkaç tanesinin görülmesi aids ihtimalini düşündürebilir.Kaposi sarkomuyla birlikte bazı lenfomalar HIV enfeksiyonunu güçlendiren önemli belirtilerdendir.Tabi ki; kesin tanı yine Anti-HIV ve Westernblood testleriyle ortaya çıkacaktır.

Aids (Hiv Enfeksiyonları) Hastalığına Karşı Bitkisel Destek Tedavi

Öncelikle herhangi bir bitkiyi denemeden önce mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.

Meyan kökü : Meyan kökünün latince ismi "glycyrrhiza glabra" dır ve içinde mevcut olan "glycyrrhizin" isimli bileşeni, HIV virüsünün diğer sağlıklı hücrelere nüfus ederek onlarında genetik yapılarını ve işlevselliklerini etkilemelerine izin vermediği gibi virütük çoğalma sürecine de engel olmaktadır.Meyan kökü çayı zaten birçok virüse karşı etkili olduğu yıllardırbilinmektedir.Araştırmacılar yaptıkları testler de HIV virüsünün bulunduğu tüplerde "glycrrhizin" maddesinin aids hastalığına neden olan virüsün çoğalmasını engellediği tespit edilmiştir.Meyan kökünün kullanılışı; herhangi bir bitki çayından 1 litre hazırlanıp 30 grama tekabül edecek şekilde atabilir ve içebilirsiniz yada ağız yoluyla meyan kökünü yalnızca çiğneyebilirsiniz.

Sarı kantaron : İçeriğinde hypericin ve sudohypericin adlı iki madde mevcuttur.Aids'e karşı bu yapılan araştırmalarda bu iki bileşiğin etkili olduğu tespit edilmiştir.Yalnız düzenli olarak sarı kantaron bitkisini kullanan bireyler, alkollü içkilerden, turşu ve turşu türü yiyeceklerden, saman nezlesi ilaçlarının bazılarından ve tirozin gibi ilaçlardan uzak durmalılar.Özellikle hamile bayanlar sarı kantaron bitkisini kullanmamalıdır.Sarı kantaron kullanımı süresince çok fazla güneş ışınına mağdur kalınmamalıdır.Sarı kantaronun kullanılışı; bitkinin tamamından tentür alınıp, günde birkaç kez bir bardak meyve suyunun içinde 20-25 damla olmak kaydıyla kullanabilirsiniz.

Aloe (Aloe vera) : Aloenin bileşiminde bulunan acemannan isimli maddenin bağışıklık sistemini çok güçlü uyarıcı bir etkisinin olduğu kanıtlanmıştır.HIV tüplerinde acemannan maddesinin bu virüse karşı etkili olduğu tespit edilmiştir.Aloenin kullanılışı; günde 4 kez 250 miligrama kadar önerilen günlük kullanım miktarıdır.

Dul avrat otu : Dul avrat otunun özütü Lawrence Review of Natural Products dersindeki makaleye göre Aids'e karşı etkili olduğu söylenmiştir.

Sarımsak : Latince ismi "Allium sativum" olan sarımsağın yapılan deneylerde AIDS (HIV virüsü), zatürre ve herpes gibi virüslere karşı etkili olduğu gözlemlenmiştir.Ayrıca; sarımsağın içerisinde ajoen bileşiği hiv virüsünün kişinin vücudunda yayılmasını azalttığı tespit edilmiştir.Sarımsağın kullanılışı; günde 4-5 diş sarımsak vücudumuzu bu tip virüslerden korunmaya karşı yardımcı olur.

Soğan : Soğan muazzam bir antioksidan olan kuersetin bileşiğinin zengin kaynaklarından biridir.Yine sarımsak gibi virüslere karşı aynı etkiyi göstermektedir.

Armut : Armutun içeriğinde bulunan kafeik asit denilen bileşik bağışıklık sisteminde uyarıcı etki yapmaktadır.Yine armutta bulundan klorojenik asitin HIV virüsüne karşı etkili olduğu biliminsanları tarafından tespiti gerçekleştirilmiştir.Bu iki asitin ise armutta son derece yoğun miktarlarda bulunması dikkat çekmektedir.

Yukarıdaki bilgiler Prof. Dr. Ahmet Maranki'nin "Şifalı Bitkiler" adlı kitabından alınmıştır.Kaynak gösterilerek alıntı yapılabildiği için Prof. Dr. Ahmet Maranki'ye teşekkürler.

You can leave a response, or trackback from your own site.

1 Response to "Aids (Hiv) Nedir, Belirtileri ve Bitkisel Destek Tedavisi"

 1. Bittiğini öğrettiysem, hayatım boyunca acı çekiyordum. HIV, SYPHILIS, TUBERCULOSIS ve DIARRHEA'dan acı çekme. Doktor'a göre, bu tüm vücudumu kolonize eden ortak enfeksiyondur. Tüm bu hastalıklarla yıllardır tedavi etmeden iyileşmem gerekiyor mu? Ölümün hayatımı almasını bekliyordum, öyle görünüyor ki kimsenin yapabileceği hiçbir şey yok. İngilizce İlaç başarısız oldu, beni kurtaramadı. İnsanların her zaman aklı başında gitmekten korktuğunu biliyorum, internette arama yapmak için başka bir seçenek yoktu, tek alternatif, Dr İMKB ile ilgili bir makaleyle karşılaştım, onunla temasa geçtim. E-posta: ISESPIRITUALSPELLTEMPLE@GMAIL.COM.
  Bu şaşırtıcı, bu Dünya'da herhangi bir ruhsal ve Herbalizm var mı?
  ADELA PERALTA SONORA'NIN HERMOSINO'NIN LIVE'I, Dr.ISE @ ISESPIRITUALSPELLTEMPLE@GMAIL.COM tarafından kalıcı olarak iyileştirildi .... Şu anda ABD'de WHO ve CDC ile çalışıyor, Bitkisel Araştırma Merkezi Afrika'dadır ve Hintli. Hayatı kurtarmak için Sağlık Sektöründeki etkileri nedeniyle şimdi dünya çapında tanınmaktadır. VIBER veya Whats uygulamasıyla kendisiyle iletişim kurabilirsiniz! +2348151978888'de
  Doktor İMKB hayat kurtarıyor ve benim gibi sevinç dolu şifa tohumlarını türettiniz, teşekkürler Bir milyon kat.
  Herbalism, spiritüalizm ve bitkisel araştırmacı.Dr İMKB
  ABD numarasından Him ile iletişime geçebilirsiniz: +19546421192
  https://peraltaadelay4rerygd.wordpress.com/2017/05/04/mais-recente-tratamento-a-base-de-plantas-para-hiv-e-hpv-por-dr-ise

Gucunu Blogger'den aliyor.